Teknoloji ve Ar-Ge
Ana Sayfa
Geri Dön
Dünyadaki ve kendi sektöründeki teknolojik gelişimlerin yakın takipçisi olan Modern Ambalaj, Ar-Ge çalışmalarına aktardığı payı her yeni dönemde katlayarak arttırmayı ve çalışmalarını “Müşteri İçin Teknoloji” anlayışına yoğunlaştırmayı hedeflemektedir.

Modern Ambalaj’ın teknolojiye olan yaklaşımı, sadece en modern ve en hızlı teknolojiyle üretilmiş ürünleri en uygun fiyatla sunmaktan ibaret değildir. Özellikle Eren Holding Kağıt grubunun Türkiye de yaptığı yatırımlarla üretimine başladığı düşük gramajlı yüksek mukavemetli ambalaj kağıtlarını sektöre tanıtmak ve kullanımının yaygınlaşmasına önderlik etmek başlıca varoluş amacımızdır. Bu ürün tipine yönelik yürüttüğümüz çalışmalarımızla, dünyada ve Avrupa’da da kullanımı hızla artan düşük gramajlı kağıtların Türkiye ambalaj sektöründe geleceği yerin hazırlanması için üstümüze düşen görev yerine getirilmektedir.

Bu anlamda şirketimizin yönetim anlayışıyla araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) tanımlaması, hem ürün/hizmet geliştirmeyi, hem de yönetim ve pazarlama faaliyetlerini içermektedir.

İnancımız odur ki; günümüzde hangi sektörde olursa olsun tüm şirketlerin ancak teknoloji yönetimi ve yenilikçi yaklaşımlar ile sürdürülebilir bir küresel rekabet içinde var olabileceğidir. Ar-Ge faaliyetlerinin başarılı yönetimi için yapılması gerekenlerle ilgili çeşitli metodolojik öneriler ortaya konulabilir ama özetle;
  • Mamul İmalatı Değer Zincirinde Katma Değeri Yüksek Alanlar Yaratmak
  • Dünya İhracatından Daha Fazla Pay Almak Üzere Yüksek Katma Değerli Mal Üretimi Gerçekleştirmek,
  • Firmaların Yüksek Girişimcilik Gücüne Sahip, Özgün Tasarım Ve Marka Yaratabilen, Teknoloji Üreten, Yenilikçi Ve Kurumsallaşmış Bir Yapı Kurmak,
  • İleri Teknoloji Ürünlerinin Üretimini Geliştirmek Üzere Ar-Ge ve Yenilikçilik Faaliyeti Sürdürmek

Uzun ve kısa vadedeki hedeflerimizdir.